Sport

V dnešní moderní době neustále slyšíme, že pokud chceme být zdraví, měli bychom se nejen zdravě stravovat, ale vyhledávat každý možný pohyb. Ne nadarmo se říká ve zdravém těle, zdravý duch. Stonava je obcí, která veškeré sportovní aktivity dlouhodobě podporuje. Jednou z organizací, která v obci funguje je sportovní klub Stonava. V současné době má zhruba 200 členů v sedmi oddílech.

Perfektní zázemí ve Stonavě našli před deseti lety sáloví fotbalisté SC Premium, kteří v minulosti působili v Havířově. Když ztratili podporu, Stonava jim vyšla vstříc a oni nyní úspěšně reprezetují obec na mezinárodní úrovni v kategorii veteránů.

Ale nejsou to jen oddíly SK Stonava, které našli ve Stonavě zázemí pro své aktivity. Ve sportovní hale se pravidelně scházejí například amatérští florbalisté.

Stonavské fotbalové hřiště si zase oblíbili organizátoři mezinárodního turnaje na počest Karola Jungi. Prvních pět ročníků se hrálo v Žukově, další čtyři už na stonavském trávníku.

Součástí stonavského sportovního areálu je lehkoatlelické hřiště. To, stejně jako sportovní halu využívá především v rámci výuky tělesné výchovy a sportovních kroužků škola. Slouží ale zároveň i k pořadání různých atletických závodů a to nejen na regionální úrovni.

Pravidelně do Stonavy přijíždějí změřit své síly školáci z Marklowic, se kterými ti stonavští spolupracují už několik let.

Není to ale jen sportovní hala, lehkoatletické hřiště, fotbalové hřiště s travnatým a umělým povrchem, kde je možno trávit sportovními aktivitami svůj volný čas. Pumptracková dráha a workoutové hřiště v roce 2018 rozšířilo sportovní vyžití v obci.

Ve Stonavě jsou pravidelně pořádány pod záštitou obce různé sportovní akce. Své místo v kalendáři má květnový Běh přátelství, fotbalový turnaj nebo turnaje ve stolním tenise. Ten se už několik let hraje v tělocvičně základní školy na Dolanech, která stejně jako tělocvična v polské základní škole na Holkovicích prošla velkou rekonstrukcí.