Aktuality

Informujeme z dění v obci

Charita Český Těšín děkuje všem dárcům i koledníkům

13. února 2023

V letošní Tříkrálové sbírce měla Charita Český Těšín zapečetěných 227 pokladniček. Díky spolupráci s farnostmi, místními koordinátory a zaměstnanci Charity Český Těšín se podařilo získat více než 600 koledníků – úžasných dobrovolníků, kteří stejně jako loni koledovali ve dvaceti městech a obcích: Český Těšín, Albrechtice u Č. Těšína, Chotěbuz, Dolní Domaslavice, Horní Domaslavice, Soběšovice, Třanovice, Dolní Tošanovice, Horní Tošanovice, Havířov, Horní Bludovice, Horní Suchá, Hnojník, Komorní Lhotka, Vělopolí, Karviná, Petrovice u Karviné, Ropice, Stonava, Těrlicko.

Po sečtení všech pokladniček výtěžek sbírky byl opět rekordní. „ Za výslednou vykoledovanou sumu 1 354 561 Kč jsme nesmírně vděční. Velmi si vážíme všech darů a děkujeme koledníkům za jejich nasazení pro dobrou věc! Získané finance použijeme na pořízení elektrokol pro pracovnice terénních služeb, nákup nového výtahu pro klienty Charitního domu pro seniory v Hnojníku a na dofinancování provozu přepravní služby Charitní taxi.“ říká Ing. Monika Klimková, ředitelka Charity Český Těšín. „V obci Stonava bylo zapečetěno 7 pokladniček a jejich výnos činil 36 084 Kč. Děkujeme všem dárcům, koledníkům a hlavně panu starostovi Tomáši Wawrzykovi, který se stal místním koordinátorem a bez jehož pomoci by se koledování v této obci neuskutečnilo. Věříme, že poselství Tříkrálové sbírky bylo letos naplněno.“

Návštěva třech králů, zpívání koled a požehnání, to jsou tradice, bez kterých si řada lidí neumí představit začátek nového roku. Skupinky koledníků vyrážející do ulic v prvních dvou lednových týdnech, připomínají všem o tom, že začala Tříkrálová sbírka - největší sbírka v České republice pořádaná Charitou Česká Republika od roku 2001. Celkový výnos sbírky pak putuje na podporu charitní pomoci lidem v nouzi a lidem ohroženým sociálním vyloučením podle pevně daného klíče.

Sdílet článek